Latvijas biatlonistes Baiba Bendika, Julija Matvijenko un Sanita Buliņa šodien Itālijā pasaules čempionātā biatlonā startēs 7,5 kilometru sprintā.

Sacensības Itālijā sāksies plkst.15.45 pēc Latvijas laika, tiešraidē tās translējot Latvijas Televīzijas 7.kanālam.

Ar 44.numuru trasē dosies Bendika, 75.numurs ticis Matvijenko un 93. – Buliņai.

Iepriekšējā pasaules čempionātā Zviedrijas trasē Estešundā Bendika ar vienu kļūdu šaušanā stāvus ierindojās 17.vietā., bet Matvijenko ar piecām kļūdām ugunslīnijā ieņēma 93.vietu 94 startējušo komandu vidū.

Šosezon sprintā Bendika Pasaules kausa posmā Estešundā ierindojās 34.vietā, Hohfilcenē bija divas vietas zemāk, 45.vietu ieņēma Legrānā-Bornānā, 72.vietā ar četrām kļūdām šaušanā viņa bija Oberhofā, un 23.vietā, sašaujot visus mērķus, – Rūpoldingā.

Matvijenko Estešundā sprintā ierindojās 104., Hohfilcenē – 89.vietā un Rūpoldingā – 105.vietā. Savukārt Buliņai šī būs debija augstākā ranga sacensībās.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta pirmajā disciplīnā 4×6 kilometru jauktajā stafetē Latvija ceturtdien trešajā posmā tika noķerta par apli un finišēja 21.vietā 27 komandu vidū.

Sestdien pasaules čempionātā norisināsies desmit kilometru sprints kungiem, bet svētdien notiks sacensības iedzīšanā. Nākamnedēļ medaļu komplekti tiks dalīti individuālajās distancēs, jauktajā pāru stafetē, stafetēs un sacensībās ar kopēju startu.

Šogad Latvijas biatlona izlasi pasaules čempionātā pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotiņš, Baiba Bendika, Julija Matvijenko, Ieva Pūce un Sanita Buliņa.

Līdzi dosies treneri Māris Čakars, Ilmārs Bricis un Pērs Ūlavs Treteruds, fizioterapeits Arnis Noveičuks un servisa personāls – Reinis Korsunovs un Oļegs Pidhačnijs.

Pēc pasaules čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.