F1 austrāliešu pilots Daniels Rikjardo 2021. gada sezonā no “Renault” pārcelsies uz “McLaren”. Tiek vēstīts, ka viņa alga būs atkarīga no snieguma trasē – par katru nopelnīto punktu viņš saņems 400 tūkstošus eiro.

“McLaren” komanda no nākamā gada trasē dosies ar “Mercedes-Benz” ražotajiem dzinējiem, un komanda cer, ka tas palīdzēs spert soli uz priekšu. Danielam Rikjardo apsolīts pirmā pilota statuss. Ar viņu noslēgts līgums uz diviem gadiem, plus iespēja sadarbību turpināt uz vēl vienu sezonu. Viņa alga tiešā veidā būs atkarīga no snieguma, kas parādīts trasē.

Rikjardo alga būs desmit miljoni eiro sezonā, taču līgumā iekļauta ievērojama bonusu sistēma. Par katru nopelnīto punktu sezonas kopvērtējumā austrālietis saņems 400 tūkstošus eiro, bet par uzvaru sacīkstēs viņš saņems vienu miljonu. Tādējādi Rikjardo var nopelnīt 31 miljonu eiro – tā ir maksimālā bonusa summa. Līgums tika noslēgts bez ilgām diskusijām, bijušajai komandai “Renault” tika paziņots, ka Rikjardo nemaz nevēlas runāt par sadarbības turpināšanu.
 
2019. gada sezonā Rikjardo ierindojās tikai devītajā vietā, taču viņa komandas biedrs Niko Hilkenbergs bija vēl piecas pozīcijas zemāk. Rikjardo nevienu reizi nekāpa uz goda pjedestāla un sakrāja 54 punktus, kas pēc jaunā līguma viņam dotu papildus 21,6 miljonus. “McLaren” sezonas kopvērtējumā bija ceturtā labākā komanda, “Renault” ieņēma piekto vietu.

Zīmīgi, ka šī nav pirmā reize, kad Rikjardo bija nopietnas sarunas ar “McLaren”. 2018. gadā pilots vēlējās pamest “Red Bull”, jo nebija komandas līdera lomā un tā atteicās paaugstināt viņa algu. Beigās Rikjardo pievienojās “Renault”, taču arī Francijas komanda ilgi vilcinājās sarunās par algu. Iejaucās “McLaren”, piedāvājot 20 miljonus sezonā, un “Renault” vairs nebija atkāpšanās ceļa.

©2008 – 2020, Sportacentrs.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here