Polijas lielākā opozīcijas partija Pilsoniskā platforma (PO) apsver priekšvēlēšanu rīkošanu, lai izraudzītos kandidātu nākamajā gadā paredzētajām prezidenta vēlēšanām, ziņo Polijas Radio un citi mediji.

Ziņu aģentūra PAP vēsta, ka PO vadība trešdien sapulcējusies uz īpašu sēdi, lai izvērtētu iespējas pirms sākas prezidenta priekšvēlēšanu kampaņa.

Taču laikraksts “Gazeta Wyborcza” ziņo, ka partija pagaidām nav pieņēmusi lēmumu, kādā veidā tiks izraudzīts PO kandidāts uz prezidenta amatu.

Līdz šim tikai viena opozīcijas politiķe – Maugožata Kidava-Buoņska – ir paziņojusi par gatavību iesaistīties šajā vēlēšanu cīņā.

Politiķe izcīnīja vislielāko balsu skaitu starp jaunajiem likumdevējiem, kas tika ievēlēti parlamentā šomēnes.

Nedēļās pirms parlamenta vēlēšanām Kidava-Buoņska tika minēta kā lielākā opozīcijas bloka kandidāte uz premjerministra amatu.

PO var nolemt nerīkot  priekšvēlēšanas, ja tās bijušais līderis Donalds Tusks nolemj atgriezties Polijas politikā un kandidēt uz prezidenta amatu, ziņo “Gazeta Wyborcza”.

Tusks bija Polijas premjerministrs no 2007.gada līdz 2014.gadam, kad atkāpās no šīs amata, lai kļūtu par Eiropadomes prezidentu.

Briselē Tuska amata termiņš beigsies 30.novembrī.

Tikmēr Polijas valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” (PiS) apstiprinājusi savu atbalstu līdzšinējam Polijas prezidentam Andžejam Dudam, kurš cīnīsies par pārvēlēšanu amatā uz vēl vienu pilnvaru termiņu.

Vairākas nesen veiktas aptaujas liecina, ka Duda sakautu Tusku prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, ja abi iesaistītos cīņā par prezidenta amatu.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here