Forbes nākamajā nedēļā publicēs simts pasaulē pelnošāko sportistu sarakstu, bet jau tagad slavenais izdevums paziņojis, ka sieviešu rangā pirmo reizi par līderi kļuvusi Naomi Osaka, kura atstāja aiz muguras Serēnu Viljamsu.

Ienākumi aprēķināti laika posmā no 2019. gada 1. jūnija līdz 2020. gada 1. jūnijam, vērā ņemot sacensībās nopelnītās naudas balvas un ar sponsoriem noslēgtos līgumus. Naomi Osaka pēdējā gada laikā nopelnījusi 37,4 miljonus dolāru, kas ir jauns rekords sieviešu konkurencē. Līdzšinējais rekords turējās kopš 2015. gada, kad Marija Šarapova nopelnīja 29,7 miljonus.

Viņas iespēto pārspējusi arī Serēna Viljamsa, taču leģendārā tenisiste piekāpās Osakai par 1,4 miljoniem. Viljamsa bija pelnošāko sieviešu ranga līdere pēdējos četrus gadus. Kopējā pasaules sarakstā viņas ieņem 29. un 33. vietu, un Forbes norāda, ka Top 100 divas sievietes nav bijušas kopš 2016. gada.

Jāpiemin arī fakts, ka Forbes pasaulē pelnošāko sportistu sarakstu veido kopš 1990. gada, un sieviešu konkurencē vienmēr pirmo vietu ieņēmusi tenisiste. Pēdējā reize, kad pirmā nebija Serēna vai Šarapova, bija 2003. gadā, kad sieviešu līdere bija Serēnas māsa Venusa Viljamsa.

Osaka pieveica Viljamsu skandalozajā 2018. gada “US Open” finālā, jo Viljamsa bija ļoti neapmierināta ar galvenā tiesneša Karlosa Ramosa darbu. Pēc tam Osaka izcīnīja vēl vienu “Grand Slam” titulu, 2019. gada ievadā triumfējot Austrālijā. Līdzās panākumiem kortā pieauguši līgumi ar sponsoriem.

Jāņem vērā, ka Osaka pārstāv Japānu, kur 2020. gadā bija paredzētas olimpiskās spēles, un tas viņai atnesa vairākus ievērojamus darījumus. Tomēr pats lielākais sponsoru līgums Osakai ir ar Nike, kas tenisistei maksā desmit miljonus gadā, un līgums ir spēkā līdz 2025. gadam.

 

© 2008 – 2020, Sportacentrs.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here