Mercedes-Benz iznīcina savu X klases pikapu – modeli, kam vajadzēja paplašināt komerciālo transportlīdzekļu nodaļas globālo redzamību un samazināt vienības atkarību no Sprinter lielā furgona.

X klase tika uzsākta 2017. gadā kā sāncense tādiem transportlīdzekļiem kā Volkswagen Amarok, Ford Ranger un Toyota Hilux ar centieniem izdalīt rieci no vidēja lieluma pikapa segmenta, kura prognozē nākamajos 10 gados pieaugs līdz 3,2 miljoniem vienību.

Bet pircēji nebija gatavi maksāt paaugstinātas cenas par Mercedes markas automašīnu, kuras pamatā bija Nissan Navara kā daļa no Mercedes vecāku Daimler rūpnieciskās sadarbības ar Renault-Nissan.

X klases pārdošanas apjomi visā pasaulē 2018. gadā, kas ir tās pirmais pilnais tirgus gads, Eiropā, Austrālijā un Dienvidāfrikā bija tikai 16 700. Saskaņā ar “Mercedes” datiem pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos tika pārdoti apmēram 10 000. ASV, kur pieprasījums galvenokārt ir pēc pilna izmēra pikapiem, tika izslēgts kā tirgus.

Mercedes vieglo kravas automašīnu vienība paziņoja, ka līdz jūnijam beigs ražot vidēja lieluma pikapu savā rūpnīcā Barselonā, Spānijā. “Ir nolemts, ka no 2020. gada maija beigām mēs vairs neražosim šo salīdzinoši jauno modeli,” teikts “Mercedes” paziņojumā, kas nosūtīts Automotive News Europe.

Mercedes-Benz Vans pārstāvis sacīja, ka klienti joprojām var pasūtīt X klasi atbilstoši savai konfigurācijai līdz 11. februārim.

X klase bija paredzēta kā Mercedes-Benz Vans globālās izaugsmes stratēģijas pīlārs. Tas bija vērsts uz daudzveidīgu klientu grupu no lauksaimniekiem Dienvidamerikā, celtniecības darbuzņēmējiem Austrālijā, ģimenēm Brazīlijā un tendenču apzinātām personām Eiropā un Dienvidāfrikā.

Dārgas iespējas

Mercedes piešķīra X klasei sarežģītākas un dārgākas funkcijas, kas parasti raksturīgas vieglajām automašīnām, salīdzinot ar saviem platformas brāļiem un māsām Navara un Renault Alaskan.

X klases nākotne tika apšaubīta pagājušajā gadā, kad “Mercedes” atteicās no plāniem transportlīdzekli būvēt Argentīnā, kā arī Barselonā.

Klientu klīnikas parādīja, ka pircēji Dienvidamerikas tirgū nevēlas maksāt prēmijas, kas vajadzīgas vietējās produkcijas attaisnošanai. Tas atstāja tikai Austrāliju un Dienvidāfriku kā galvenos pieprasījuma avotus.

Pēc tā atklāšanas tirgus pētnieki JATO Dynamics bija teikuši, ka X klasi būs grūti pārdot Eiropā, kur klienti pikapus uzskata par darba transportlīdzekļiem un dod priekšroku mazākām automašīnām.

Volkswagen Amarok saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem kā X klase. VW ietaupīs Amarok pēcteci uz Ford Ranger, lai ietaupītu attīstības izmaksas šādam maza apjoma modelim.

Raksts tapis sadarībā ar Crain Communications, Inc.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here