Šodien kultūras telpā “Autentika” izglītojošā Valentīndienas pasākumā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejs veiks dzīvnieka sirds sekciju, aģentūrai LETA pavēstīja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Gediņa skaidroja, ka tuvojoties Valentīndienai, mīlestības simbols – sarkanas sirdis – redzamas it visur, taču to, kas ir sirds stīgas, kā rodas sirdspuksts, kur sirdī ir bedrīte un daudzas citas “sirdslietas” šodien varēs uzzināt kultūras telpā “Autentika”, kur notiks izglītojoša lekcija un klātienē būs skatāma dzīvnieka sirds sekcija RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta docētājas Marikas Garnizones izpildījumā.

Pasākums, kurā tiks veikta dzīvnieka sirds sekcijas demonstrācija, Latvijā notiks jau otro gadu un tā mērķis ir izglītojošā veidā tuvināt anatomiju plašākai publikai.

Pasākumu rīko RSU Anatomijas muzejs starptautiskās iniciatīvas “Anatomy Nights” iespaidos, un šogad šāda veida pasākumi norisināsies 15 dažādās vietās visā pasaulē, tostarp Austrālijā, ASV, Kanādā, Jaunzēlandē un Lielbritānijā.

Ieeja pasākumā no 18 gadu vecuma. Visi ieņēmumi no pasākuma biļešu tirdzniecības tiks ziedoti pacientu biedrībai “ParSirdi.lv”, kas apvieno sirds un sirds asinsvadu slimību pacientus, kā arī viņu tuviniekus un atbalstītājus.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here