Japānas autobūves uzņēmuma “Nissan Motor Co.” bijušais vadītājs Karloss Gosns, kurš aizmucis uz Libānu, lai izvairītos no tiesas Japānā, izmantojis vienu no savām divām Francijas pasēm, ceturtdien paziņoja Japānas mediji.

Gosns 2018.gada novembrī tika apcietināts Japānā, taču pēc atbrīvošanas pret drošības naudu aprīlī viņam tika noteikti būtiski ierobežojumi, tostarp attiecībā uz ceļošanu uz ārvalstīm.

Gosna vadošais advokāts Juničiro Hironaka norāda, ka pie viņa atrodas trīs starptautiskajam magnātam piederošas pases.

Taču Japānas raidorganizācija NHK vēsta, ka tiesa ļāvusi viņam paturēt otru Francijas pasi, ja vien tā tiek glabāta aizslēgtā kastē, bet atslēga atrodas pie advokāta.

NHK skaidro, ka nav pieejami emigrācijas dati par Gosna aizlidošanu no Japānas, taču Libānā viņš iekļuvis, izmantojot Francijas pasi. Prokuratūra un policija gatavojas sākt izmeklēšanu saistībā ar šo bēgšanu.

Kad Gosna aizstāvības advokāti bija pieprasījuši atbrīvot viņu pret drošības naudu, prokuratūra apgalvoja, ka pastāv viņa aizbēgšanas riski, ņemot vērā magnāta ietekmīgos sakarus, taču pats Gosns uzsvēra, ka vēlas tikt tiesāts, lai pierādītu savu nevainību.

Brazīlijā dzimušais libāniešu izcelsmes uzņēmējs Gosns tiek apsūdzēts par to, ka slēpis miljoniem eiro vērtus ienākumus, kurus guvis uzņēmumā “Nissan”, un par kompānijas līdzekļu izmantošanu privātām vajadzībām.

Gosns noliedz visas viņam izteiktās apsūdzības un mēģina panākt lietas izbeigšanu, apgalvojot, ka prokurori un “Nissan” izmeklētāji rīkojušies nelikumīgi, izmeklējot viņam inkriminētos pārkāpumus.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here