Bulduru izstāžu namā plkst.14 atklās mūžībā aizgājušās mākslinieces Marutas Raudes personālizstādi “Laimes akmentiņi”, aģentūru LETA informēja Izstāžu nama vadītāja Agnese Bule.

Māksliniece 2016.gada novembrī par darbu “Bijušo sajūtu restaurēšana” Bulduru Izstāžu nama rīkotajā konkursa izstādē “JĀ/NEatkarība 2016” ieguva veicināšanas balvu un iespēju rīkot savu personālizstādi Jūrmalā, tomēr Raude savas dzīves laikā to nepaspēja piedzīvot. Mākslinieces mūžs aprāvās 2018.gada 5.jūnijā pēc cīņas ar smagu slimību.

Raudes personālizstāde “Laimes akmentiņi” veidota kā mākslinieces daiļrades retrospekcija, kurā iekļauti darbi no iepriekšējo gadu izstādēm – “…un tad viņi izgāja pie upes…”, “Perfect Place for You”, “Pirmā diena jeb Pirmdiena”, “Četras nāras sarkanā jūrā”, “Totēmi”, kā arī senāki mākslinieces darbi. Izstādē eksponēs 1999.gadā radītu instalāciju “Galds ieaudzis zālē”, kuru pirmo reizi varēja apskatīt Tallinas lietišķās mākslas triennālē.

Mākslinieces dzīvesbiedrs Alfs Raudis pavēstīja, ka izstādes nosaukums “Laimes akmentiņi” radies tāpēc, ka Raude, kad bija pie jūras, vienmēr meklēja laimes akmentiņus. “Piemēram, Turcijā akmentiņš ar caurumiņu asociējas ar vieglprātīgu meiteni. Tad Maruta sāka gatavot pati savus laimes akmentiņus – no porcelāna. Un gatavoja tos visu laiku. Tikai izstāde nav bijusi,” norādīja Raudis.

Dzīves laikā Raude sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un mākslas simpozijos Latvijā un ārzemēs – Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Turcijā un Austrālijā. Māksliniece strādāja dažādās tehnikās, starp kurām dominēja porcelāns, tā veidošana un apgleznošana. Viņa strādājusi arī grafikā, oforta tehnikā, gleznojusi un veidojusi instalācijas.

Raudes apgleznotās tējkannas iekļautas vairākās izdevniecības “Lark Books” grāmatās – “500 Teapots”, “500 Prints on Clay”, “500 Ceramic Sculptures”. Apgleznotie šķīvji minēti britu autora Paula Skota grāmatā “Painted Clay”, bet apgleznojuma metodes – kanādiešu autora Matiasa Ostermana grāmatā “The Ceramic Surface” un “Ceramic Narratives”. Mākslinieces darbi atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, muzejā “Powerhouse” Sidnejā, Mersinas jaunās mākslas muzeja kolekcijās Turcijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, Zviedrijā, Anglijā, Francijā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Honkongā.

Bulduru izstāžu nams, kas atrodas Muižas ielā 6, līdz 15.maijam būs atvērts no otrdienas plkst.10 līdz piektdienas plkst.17, bet sestdienās no plkst.10 līdz 17. Svētdienās un pirmdienās izstāžu nams apmeklētājiem ir slēgts.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here