ASV biržu indeksi piektdien pieauga līdz jauniem rekordiem, ko veicināja datu publicēšana par strauju ASV ekonomikas izaugsmi un labi ASV uzņēmumu peļņas rezultāti.

Eiro vērtība pret ASV dolāru īslaicīgi samazinājās līdz pēdējo divu gadu zemākajam līmenim, ko noteica bažas par Eiropas ekonomikas stāvokli.

Naftas cenas samazinājās pēc ASV prezidenta Donalda Trampa aicinājuma OPEC palielināt naftas ieguvi.

Volstrītas indeksi “Standard & Poor’s 500” un “Nasdaq Composite” otro reizi šonedēļ noslēdza tirdzniecības sesiju rekordaugstos līmeņos.

To veicināja ASV Tirdzniecības ministrijas piektdien publicēti dati, ka ASV ekonomika šogad pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada, pieaugusi par 3,2%, tādējādi reģistrēta straujāka izaugsme kā iepriekšējos trīs mēnešos.

Investoru optimismu vairoja arī labi ASV uzņēmumu pirmā ceturkšņa peļņas rezultāti, kas lielākoties pārspēja prognozes.

“Peļņa ir bijusi ļoti laba,” sacīja “Meeschaert Financial Service” analītiķis Gregorijs Volohins. Viņš gan piebilda, ka šo rezultātu negatīvā puse var būt jaunas runas par to, ka Federālā rezervju sistēma (FRS) varētu mainīt savu kursu no pašreizējās apdomīgās tendences necelt procentlikmes.

Londonas biržas indekss saruka, ko ietekmēja ziņa par Lielbritānijas valsts izglābtās kredītiestādes “Royal Bank of Scotland” pirmā ceturkšņa peļņas samazināšanos. Frankfurtes un Parīzes biržu indeksi pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru vienu brīdi nokritās līdz 1,1112 dolāriem par eiro, kas bija zemākais līmenis kopš 2017.gada maija, bet pēc tam pieauga.

“Valūtu tirgotāji pievēršas ASV dolāram kā drošai valūtai, kamēr turpinās eirozonas ekonomiskās problēmas,” sacīja “CMC Markets” analītiķis Deivids Medens.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās kritās.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piektdien kritās par 1,91 dolāru līdz 63,30 dolāriem par barelu. “Brent” markas jēlnaftas cena Londonas biržā saruka par 2,20 dolāriem līdz 72,15 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss “Dow Jones Industrial Average” piektdien pieauga par 0,3% līdz 26 543,33 punktiem, indekss “Standard & Poor’s 500” kāpa par 0,5% līdz 2939,88 punktiem, bet indekss “Nasdaq Composite” palielinājās par 0,3% līdz 8146,40 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 piektdien kritās par 0,1% līdz 7428,19 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 pieauga par 0,3% līdz 12 315,18 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,2% līdz 5569,36 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru piektdien pieauga no 1,1132 līdz 1,1149 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,2899 līdz 1,2917 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 111,63 līdz 111,60 jenām par dolāru.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here