“Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) portfeļgarantijas mazajiem un vidējiem uzņēmējiem izsniegs arī “SEB banka”, aģentūrai LETA pavēstīja institūcijā.

Portfeļgarantijas ir “Altum” finanšu instruments, kas ļauj uzņēmējiem finansējumu bankā saņemt ar samazinātu procentu likmi un zemākām nodrošinājuma prasībām. Atšķirībā no individuālajām kredītu garantijām, portfeļgarantiju gadījumā banka kreditēšanas darījumam, kas atbilst programmas nosacījumiem, automātiski var piešķirt valsts garantiju. Portfeļgarantijas paātrina finansējuma saņemšanu uzņēmumiem, turklāt “Altum” garantētos aizdevumus uzņēmēji bankās var saņemt ar samazinātu procentu likmi. 

Sadarbības līgumu par portfeļgarantiju izsniegšanu parakstīja “Altum” valdes locekle Inese Zīle un “SEB bankas” valdes loceklis Arnis Škapars.

“Portfeļgarantijas ir mūsdienīgs valsts atbalsta instruments, kura izmantošana pakāpeniski pieaug. Līdzšinējā pieredze rāda, ka visbiežāk “Altum” portfeļgarantija tiek piesaistīta apgrozāmo līdzekļu aizdevuma saņemšanai, taču aktīvi tā tiek izmantota arī finanšu līzinga un investīciju aizdevumiem,” norādīja Zīle.

Viņa arī atzīmēja, ka līdz šim aktīvākie garantiju izmantotāji bijuši tirdzniecības jomā strādājošie uzņēmumi, kuriem seko apstrādes rūpniecības un pakalpojumu nozares uzņēmumi. Finanšu pakalpojumi, kurus kredītiestāde var iekļaut “Altum” garantiju portfelī, ir apgrozāmie līdzekļi, tostarp kredītlīnijas, investīciju aizdevumi un finanšu līzings.

Savukārt Škapars norādīja, ka “SEB bankas” kā lielākā uzņēmējdarbības kreditētāja prioritāte ir un paliek ilgtspējīgu un pārdomātu biznesa ideju finansēšana. “Iesaiste “Altum” portfeļgarantijas programmā ir likumsakarīgs solis, lai “SEB bankas” finanšu pakalpojumi klientiem kļūtu vēl pieejamāki un izdevīgāki. Mūsu mērķis šīs programmas ietvaros ir nevis kvantitatīvu rādītāju sasniegšana, bet atbalsts tiem uzņēmējiem, kuri nevar saņemt nepieciešamo līdzfinansējumu kādu iemeslu, piemēram, nodrošinājuma nepietiekamības dēļ,” viņš minēja.

Līdz šim “Altum” portfeļgarantijas izsniedza “Swedbank”, “UniCredit Leasing” un “Luminor Bank”, programmas ietvaros izsniedzot vairāk nekā 200 aizdevumu ar portfeļgarantijām 10,8 miljonu eiro apmērā.  

“Altum” ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros, papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. 

“Altum” 40% akciju turētājs ir Finanšu ministrija, 30% akciju turētājs – Ekonomikas ministrija un 30% akciju turētājs – Zemkopības ministrija. “Altum” obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here